Барселона ще бъде без един от основните си футболисти в халфовата линия Андрес Иниеста в предстоящото домакинство срещу Валенсия.

Иниеста тренира пълноценно в последното занимание на отбора, но старши треньорът на каталунците Луис Енрике иска да го запази за реванша срещу Пари Сен Жермен.

Енрике каза, че Иниеста все още не е възстановен от натъртването в областта на гърба, което получи по време на мача с Пари Сен Жермен от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда.

Иниеста се сблъска с Хавиер Пасторе и беше сменен в 53-та минута от Шави при победата над Пари Сен Жермен с 3:1 в Париж.

"Той е много по-добре, но не тренира в последните два дни, така че по принцип, ако не стане някакво чудо, няма да бъде в състава", каза Енрике.

Барселона води с две точки пред Реал Мадрид преди срещите от 32-ия кръг на испанското първенство.