Барселона спечели с 2:1 първия осминафинален мач срещу Манчестър Сити на „Етихад“ от Шампионската лига.

Каталунците изиграха много силно първо полувреме, а затова говори и статистиката.

Футболистите на Барселона владееха топката 2:09 минути и не позволиха на съперника да я докосне. За този период от малко повече от две минути играчите на Барса си размениха 51 точни подавания. Жорди Алба отне топката от съперников играч в 22-та минута, след което започна дългото разиграване от страна на каталунците. То бе завършено с удар на Иван Ракитич с глава, който бе спасен от Джо Харт.

В тази комбинация Иниеста направи 9 паса, Бускетс и Алвеш – 7, Алба – 6, Меси, Масчерано, Ракитич – 5, Пике – 4, Неймар – 3 и Суарес – 1.

Вторият гол във вратата на Манчестър Сити ще се запомни с това, че футболистите на Барселона размениха 23 точни подавания преди Луис Суарес да изпрати топката зад Джо Харт.