Безмилостен Барселона размаза с 8:1 третодивизионния Уеска за Купата на краля и с общ резултат 12:1 се класира за осминафиналите в турнира.

Каталунците бяха без Лео Меси и повечето си обичайни титуляри, но явно ядосани от нулевото реми срещу Хетафе през уикенда си го изкараха на слабаците от Уеска.

Педро беше точен на три пъти през първото полувреме, вкарвайки в 20, 26 и 43-ата минута. До почивката още два добавиха Серхи Роберто в 29-ата и Иниеста в 39-ата.

Головата фиеста продължи, макар и с по-малък интензитет и след почивката. Нови три попадения в мрежата на Уеска Адама Траоре /74, 78/, както и Рамирес /83/. Накрая резервите на Барса все пак се смилиха над своя гост и го оставиха да отбележи почетно чрез Морено в 86-ата минута.

Алмерия пък отстрани Бетис в друг 1/16-ина финал, след като го победи и в реванша, сега с 2:1 /Мичел-59, Сонго-75 за домакините, Перки-78 за гостите/. Така след 4:3 в своя полза и в първата среща се класира напред.