Иван Ракитич вкара първия гол в полза на Барселона за успеха на Гранада с 3:1, а това веднага прикова вниманието анализаторите в Испания.

Специалистите в тази материя смятат, че хърватинът също става за големи мачове, като отбелязват, че Ракитич е започнал да се отплаща за гласуваното му доверие от Луис Енрике.

Ракитич се озова на „Камп Ноу“ през лятото на 2014-а година, с идването на Луис Енрике, а от тогава насетне наставникът му гласува постепенно доверие. Първата изява на Ракитич с екипа на Барса е в мача с Реал Мадрид, когато се появява като резерва на „Сантиаго Бернабеу“.

Малко след това Ракитич получава шанс и срещу Валенсия на Местая, както и срещу ПСЖ на „Камп Ноу“. В тези срещи Ракитич загатва в голяма степен за таланта си, а от тогава насетне го демонстрира с всеки изминал двубой.

Голът, който отбеляза Ракитич срещу Гранада, бе негов четвърти, откакто е с екипа на каталунците. Бранителят има общо 1496 игрови минути.

Анализаторите са категорични, че Ракитич доказва с всяка изминала минута, че става за големи мачове.