Барселона започна контролите с победа, след като победи с 3:1 Селтик в двубоя, който се игра на стадион „Авива“ в Дъблин. Лионел Меси и Луис Суарес водеха атаката на каталунците.

Барселона поведе в 11-та минута, когато Алеиш Видал направи добър пробив, след което финтира противников играч и подаде към Арда Туран, който с удар от границата на наказателното поле на Селтик изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Крейг Гордън.

Младият защитник Хосе Антонио Мартинес допусна много груба грешка в 29-та минута и позволи на Грифитс да изравни резултата.

Барселона отново поведе в резултата в 31-та минута, когато Хуан Камара центрира в наказателното поле на Селтик, където Ефе Амброуз си отбеляза нелеп автогол.

Барселона отбеляза трети гол в 40-та минута, когато Камара, Меси и Суарес разиграха чудесно помежду си. Уругваецът получи топката в наказателното поле на Селтик, след което подаде към Мунир, който облизо на празна врата не пропусна да вкара.

Денис Суарес отправи много хубав удар в 57-та минута, но ударът му бе отразен от вратаря на Селтик.

Две минути по-късно Сампер пусна отличен пас към Суарес, който бе изведен на много добра позиция в наказателното поле на Селтик, но ударът му от въздуха бе доста слаби и неточен.

Масип се намеси убедително в 76-та минута, когато спаси удара на Армстронг. Шест минути по-късно Роджик бе изведен на добра позиция, но ударът му бе неточен.

Следващата контрола на Барселона е на 3 август срещу Лестър на „Френдс Арена“ в Стокхолм.

Стартовият състав на Барселона: Масип – Серхи Роберто, Хосе Антонио Мартинес, Жереми Матийо, Алеиш Видал – Денис Суарес, Арда Туран, Хуан Камара – Мунир Ел Хадади, Лионел Меси, Луис Суарес.