Футболистите на Барселона Неймар и Иван Ракитич са на разположение на старши треньора Луис Енрике за гостуването на Малага от петия кръг на Примера дивисион.

Двамата футболисти получиха леки травми при победата с 5:0 срещу Леванте, които не се оказаха сериозни и няма да им попречат да вземат участие в срещата срещу Малага.

Неймар и Ракитич пропуснаха възстановителното занимание на Барселона в понеделник, но се включиха наравно със своите съотборници към тренировката, която се проведе във вторник.

Неймар вкара гол при победата над Леванте с 5:0 в мач от четвъртия кръг на испанското футболно първенство, но бе принудително сменен в началото на второто полувреме.

Иван Ракитич завърши мача, но също се оплакваше от болки.

Очакванията са и двамата футболисти да бъдат в стартовия състав на Луис Енрике при гостуването на Малага.