Серхи Роберто е много вероятно да пропусне следващите два мача на Барселона. Той получи контузия по време на мача срещу Рома (6:1) в Шампионска лига и бе сменен през второто полувреме.

Роберто почти сигурно ще отпадне от сметките на старши треньора Луис Енрике за двубоите срещу Реал Сосиедад и Вияновенсе, като целта на лекарския екип на каталунците ще бъде да го вдигнат за гостуването на Валенсия.

23-годишният футболист изкълчи глезена си срещу Рома, заради който беше сменен в 62-та минута.

Серхи Роберто предстои да премине допълнителни медицински изследвания в следващите часове, но е много малка вероятността да бъде готов за домакинството на Реал Сосиедад, което е в събота на „Камп Ноу“. Луис Енрике ще го съхрани в двубоя срещу Вияновенсе, тъй като целта на треньорския щаб ще бъде футболистът да бъде напълно готов за гостуването на Валенсия.