Мадридските медии не подминаха факта, че Барселона победи Бетис с 2:0, след като игра с човек повече през много малка част от първото и през цялото второ полувреме. Вестник „Марка“ побърза да подчертае, че тове е 12-ият подобен случай за каталунците през този сезон във всички турнири.

Във въпросните срещи „блаугранас“ постигат 10 победи, като двете изключения са 2:2 на „Ел Мадригал“ срещу Виляреал и загубата от Реал Мадрид на „Камп Ноу“ с 1:2.

В Ла Лига Барселона е бил с числен превес на терена при успеха в първото Ел Класико (4:0 на „Бернабеу“) и още победите над Бетис (4:0), Атлетик Билбао (6:0), Атлетико Мадрид (2:1), Райо Валекано (5:1 навън), Спортинг Хихон (6:0) и вторият мач срещу Бетис (2:0).

В Шампионската лига Барса надигра Атлетико Мадрид с 2:1 в първия четвъртфинален мач помежду им, когато германският съдия Феликс Брих изгони Фернандо Торес след първите два фаула на нападателя.

Що се отнася до Купата на Краля, там Барса съкруши Еспаньол с 4:1, когато градският съперник завърши мача с двама изгонени, а пък Валенсия бе унижен със 7:0 и завърши срещата с 10 души.