Без най-големите си звезди Лео Меси и Неймар, а също без Дани Алвеш, Масчерано, Адриано, Матийо и Клаудио Браво в състава си, Барса загуби нова контрола, този път във Флоренция с 1:2 срещу Фиорентина.

Фиорентина подхвана отрано Барселона и още в 5-ата минута стигна до водачество в резултата. Бернардески се справи леко със защитата на европейския клубен шампион и откри резултата – 1:0.

В 11-ата пак Бернардески прониза каталунците. Този път Хоакин изпревари по крилото Жорди Алба и намери с паса на смъртта своя партньор, който реализира за 2:0.

След още пет минути и Барселона стигна до гол. Чудесно центриране на Жорди Алба бе посрещнато с каратистки удар от Иван Ракитич, а със сетни сили Луис Суарес достигна до топката, за да я изпрати в мрежата и намали на 1:2.

Въпреки многото положения и за двата отбора до края, това бе всичко като голове в тази контрола, завършила с победа 2:1 за италианците срещу Барса.

Двубоят бе част от International Champions Cup.