Барселона се наложи над Реал Мадрид със 72:65 в Ел Класико от баскетболната Евролига.

На свой терен, "каталунците" имаха аванс от над 20 точки, който профукаха и Реал обърна в последния период, но мадридчани не успяха да задържат до края.

С победата Барса има по-добри показатели в преките двубои, след като би на два пъти Реал в Топ 16, и благодарение на това заема трето място в група F. И двата отбора са с по 6 победи и 5 загуби, зад ЦСКА Москва с 8, и Лаборал Куча, със 7 победи.

Александър Везенков игра четири минути за Барселона, и се отчете с асистенция и открадната топка.

Томаш Саторански направи страхотен мач за домакините, и завърши със 17 точки, а ключът към успеха бе Стратос Перпероглу с 20 точки в 35 минути.

Густаво Айон приключи със 16 точки за Реал Мадрид, а в завръщането си в игра в Евролигата, след три месеца отсъствие, Руди Фернандес игра 19 минути, но не се разписа при четирите си стрелби.