Барселона демонстрира брилянтна игра и размаза Челси с 4:0 във финала на женската Шампонска лига, като каталонския клуб печели турнира при дамите за първи път в историята си.

Още в 1-ата минута Барселона излезе напред в резултата благодарение на автогол на Мелани Лепулс. До края на първата част състезателките от Барселона бяха неудържими и вкараха още три гола чрез Алексия Путелас, Ейтана Бонмати и Каролин Греъм-Хансен.

През второто полувреме футболистките на Челси опитаха да се върнат в мача, налагайки по-директен футбол и дълги топки, но това не беше достатъчно и за обрат, а дори и за почетно попадение. Отборът на Барселона обаче загатна, че за него тепърва ще се говори заради зашеметяващия футбол, който демонстрираха днес.

"Не мисля, че трябва да търсим каквато и да е вина в отбора на Челси. Този тим на Барселона е извън класациите, може би най-добрият клубен тим в момента в женския футбол. Победата им е напълно заслужена, коментира Тим Стилман от вестник Гардиън.