Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 3:2 в мач от четвъртфиналите на Ла Лига Професионал. Двубоят се игра на неутрален терен на стадион "Марио Кемпес" в Кордоба.

Двубоят започна отлично за "милионерите", които поведоха в 10-ата минута чрез колумбийския си нападател Мигел Борха. Той се възползва от подаване на таланта Клаудио Ечевери и вкара за 1:0.

В продължението на първата част Бока стигна до равенството чрез Мигел Мерентиел. Ургуваецът реализира след асистенция на Луис Адвинкула.

Малко след час игра символичните гости направиха пълен обрат. Ветеранът Единсон Кавани се възползва от подаване на Кевин Зенон и вкара за 1:2. Пет минути по-късно Мерентиел прати Ривър в нокаут с трето попадение.

В седмата минута на добавеното време Пауло Диаса оформи крайния резултат. Възпитаниците на Мартин Демикелис обаче нямаха време за нещо повече.

В полуфиналите на първенството Бока Хуниорс ще се изправи срещу Естудиантес Ла Плата.