Барселона продължава без грешка в представянето си от началото на сезона в Примера дивисион. Каталунците вече имат седем победи след изиграването на първите седем кръга в испанското първенство. Барселона постигна класическа победа с 3:0 срещу Лас Палмас пред празните трибуни на „Камп Ноу“. Врататите на стадиона останаха затворени заради безредиците в града, които бяха породени от действията на полицията по време на референдума за независимост на Каталуня. Провеждането на срещата бе под въпрос, като от Барселона дори поискаха мачът да бъде отложен, но футболната лига отказа подобен сценарий. Лионел Меси отбеляза две от попаденията при успеха, а Серхио Бускетс добави един гол.

Новият треньор на Лас Палмас Пако Айестаран дебютира официално начело на отбора със загуба.

Барселона имаше надмощие от самото начало на двубоя. Серхи Роберто направи много добър пробив в 6-та минута, след което стреля, но Чичисола спаси.

Алеиш Видал имаше претенции за дузпа в 20-та минута, но съдията Монтеро Мунуера прецени, че няма основание да свири такава.

Вратарят на Лас Палмас Чичисола направи две невероятни спасявания в 21-та минута, когато отрази два последователни удара на Лионел Меси и Луис Суарес.

Денис Суарес направи много сериозен пропуск в 22-та минута, когато излезе сам срещу Чичисола, но пропусна да стреля в точния момент.

Лас Палмас организира добра атака в 28-та минута, когато Танане се опита да взаимодейства с Кайери, но Серхи Роберто успя да изчисти топката.

Серхи Роберто центрира в наказателното поле на Лас Палмас в 33-та минута, след което Паулиньо стреля с глава, но над напречната греда в аут.

В 43-та минута след удара на Кайери топката срещна гредата.

Чичисола успя да се намеси решаващо и да избие в корнер в 48-та минута след удара на Иван Ракитич.

Барселона поведе в 49-та минута, когато Лионел Меси центрира от корнер в наказателното поле на Лас Палмас, където Серхио Бускетс засече топката с глава и я вкара във вратата на Чичисола.

Лионел Меси отправи много опасен удар в 51-та минута, но Чичисола успя да извади топката с ръка.

Луис Суарес сложи топката на главата на непокрития Лионел Меси в 56-та минута, който стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Лас Палмас.

Лионел Меси направи много сериозен пропуск в 70-та минута.

Барселона удвои своята преднина в 70-та минута, когато Денис Суарес пусна отличен извеждащ пас към Лионел Меси, който излезе сам срещу Чичисола, след което го финтира и вкара в опразнената врата.

Барселона вкара трети гол в 77-та минута. Иван Ракитич подаде към Луис Суарес, който с едно докосване изведе Лионел Меси сам срещу Чичисола, а аржентинският нападател не пропусна да вкара своя втори гол в срещата и направи резултата 3:0.

Андрес Иниеста получи контузия в 84-та минута и бе сменен от Андре Гомеш.

Барселона можеше да постигне още по-убедителна победа, но Луис Суарес пропусна да вкара четвърти гол в 90-та минута. Уругвайският нападател остана сам срещу Чичисола, но не успя да вкара.

Барселона е лидер с 21 точки, след като има седем победи след изиграването на първите седем кръга. Освен това отборът запази поредна суха мрежа и е допуснал само два гола. Лионел Меси вече има 11 гола от началото на сезона в Примера дивисион. Лас Палмас е седемнайсти с 6 точки.