Барселона победи с класическото 3:0 като гост Реал Валядолид в късен мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за „каталунците“ отбелязаха Клеман Ленгле, Мартин Брайтуайт и Лионел Меси.

С тези три точки възпитаниците на Роналд Куман се доближиха на две от третия Реал Сосиедад, заемайки петата позиция.

Валядолид от своя страна остава в опасната зона на 18-ото място с 14 пункта.

В петата минута Алкарас изпълни пряк свободен удар, но опитът му за гол мина вдясно от вратата.

2 минути по-късно Меси стреля от воле пред наказателното поле, но топката мина агонизиращо близо встрани от дясната греда.

В 21-ата минута Меси центрира в пеналтерията и Ленгле се извиси над всички, промушвайки топката във вратата на Масип за 0:1!

В 35-ата минута Дест подаде от десния фланг към центъра на Брайтуайт, който засече по чудесен начин и покачи на 0:2.

В 47-ата минута Хота пробва късмета си от далечна дистанция, но Тер Стеген улови.

4 минути след това Алба центрира отляво, Брайтуайт засече, но неточно.

В 53-ата минута Ервиас потърси горния десен ъгъл след свободен удар, но мерникът му изневери с малко.

Де Йонг чукна към Меси в 58-ата минута в малкото наказателно поле, но Масип отрази опита му за гол в десния ъгъл.

Меси сложи точка на спора в 65-ата минута. Капитанът на Барса бе изведен с петичка в наказателното поле от Педри и аржентинецът отбеляза седмия си гол през сезона, разпечатвайки вратата на Масип по диагонала - 0:3.

В 69-ата минута Рокер Меса завъртя коженото кълбо с десния крак над стената от пряк свободен удар, но и над напречната греда.

В 72-ата минута първо Ореяна, а след това Перес подложиха на разстрел Тер Стеген в рамките на 10 секунди, но и в двата случай германецът бе непробиваем и блокира изстрелите им.

В 90-ата минута Коутиньо шутира към близкия ъгъл на Масип, но чукна гредата.

Валядолид: Масип, Ервиас, Фернандес, Санчес (Гуардиола 79'), Мартинес, Хота (Орелана 57'), Ереро (Меса 57'), Алкарас, Плано (Кике 57'), Вайсман, Де Соуса (Вия 45')

Резерви: Роберто, Карнеро, Гонсалес, Ел Ями, Гуардиола, Меса, Сан Еметерио, Ореяна, Перес, Вийя, Рубио, Перес

Старши треньор: Серхио Гонсалес

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Араухо (Умтити 70'), Ленгле, Дест, Пянич, Де Йонг (Бускетс 70'), Педри (Коутиньо 81'), Алба (Фирпо 70'), Брайтуайт, Меси

Резерви: Нето, Умтити, Аленя, Фирпо, Пеня, Бускетс, Тринкао, Пуч, Гризман, Коутиньо

Старши треньор: Роналд Куман

Стадион: "Хосе Сорийя"

Главен съдия: Марио Мелеро