Барселона продължава да бъде убедителен лидер в испанското първенство, след като се наложи с класическото 3:0 при гостуването на Леганес от 12-ия кръг на Примера дивисион. Луис Суарес отбеляза два гола след дълга пауза. Уругвайският футболист за последно се разписа преди месец в дербито срещу Атлетико Мадрид. Поредният силен мач за каталунците направи вратарят Марк-Андре тер Стеген.

Барселона отбеляза гол още в 4-та минута, но попадението не бе зачетено заради маркирана дузпа. Жорди Алба комбинира с Луис Суарес, който реализира, но преди това бе маркирана засада.

Амрабат открадна топката от Иван Ракитич, след което направи добър пробив. Футболистът на Леганес финтира хърватина и Жерар Пике, след което стреля, но над напречната греда в аут.

Барселона поведе в резултата в 28-та минута, когато Лионел Меси подаде към Пако Алкасер, който опита нещо средно между удар и центриране. Вратарят на Леганес Куеяр допусна много груба грешка. Той не успя да овладее топката и я изпусна в краката на Луис Суарес, който отблизо не пропусна да вкара.

Жерар Пике получи жълт картон в 29-та минута и заради натрупани картони ще пропусне гостуването на Валенсия в следващия кръг.

Тер Стеген се отличи с невероятно спасяване в 35-та минута след удара на Шимановски.

Леганес пропусна нова отлична възможност да изравни резултата в 52-та минута, когато Амрабат пусна перфектен извеждащ пас към Клод Бовю, който излезе сам срещу Тер Стеген, но вратарят на Барселона направи поредно решаващо спасяване.

Барселона удвои своята преднина в 60-та минута, когато Лионел Меси пусна отличен пас към Пако Алкасер, който стреля, но Куеяр спаси. След това Луис Суарес вкара при добавката.

Тер Стеген направи ново решаващо спасяване в 63-та минута след удара на Амрабат.

Барселона бе близо до реализирането на трети гол в 74-та минута, когато Луис Суарес стреля, но слабо и защитник на Леганес успя да избие топката. Тя попадна в краката на Алеиш Видал, който направи невероятен пропуск и прати топката над напречната греда от чиста позиция.

Луис Суарес направи много сериозен пропуск в 88-та минута.

Барселона вкара трети гол в 90-та минута, когато Лионел Меси направи добър пробив по аут линията, а след това топката рикошира и стигна до Паулиньо, който я вкара в опразнената врата.

Барселона е лидер в класирането с 34 точки, докато Леганес е девети със 17 точки. Каталунците имат 11 победи след изиграването на първите 12 кръга.