Осасуна шокира Барселона на "Камп Ноу" и победи с 2:1. След този резултат новият шампион на Испания е Реал Мадрид.

Гостите откриха рано чрез Хосе Мануел Арнаис. През втората част Лео Меси изравни от фаул. Малко по-късно памплонци останаха в намален състав, а в самия край на двубоя Роберто Торес донесе успеха за Осасуна.

Каталунците стартираха в типичния си стил и овладяха контрола на топката. В същото време гостите бяха добре подредени в собствената си половина, след като треньорът на тима Арасате бе заложил на пет бранителя пред вратаря Ерера.

В 6-ата минута станахме свидетели и на първият точен удар в мача. Арнаис отправи плътен изстрел от дистанция, който принуди Тер Стеген да боксира. Барселона отговори мигновено. Централният защитник Клеман Ленгел също пробва късмета си от далечно разстояние, но ударът му премина над вратата.

В 15-ата минута гостите от Памплона откриха резултата. Еступинан бе изведен отляво. Защитникът веднага центрира в наказателното поле, където Арнаис засече неспасяемо в долния десен ъгъл - 0:1.

Осасуна шокира Барселона и това веднага се отрази на играта на домакините. Две минути след попадението възможност се откри пред Монкайола, но изстрелът му премина над вратата.

Малко след това гостите направиха нова отлична атака отляво. Еступинан нахлу в наказателното поле и центрира остро по земя, но Пике решително изчисти в ъглов удар.

В 20-ата минута Тер Стеген бе принуден да се кара на защитниците пред него, след като последва нов удар по посока вратата му. Монкойола опита с фалцов удар да преодолее германския страж, но ударът му мина покрай левия страничен стълб.

Две по-късно каталунците получиха фаул на отлична стрелкова позиция. Лео Меси застана зад топката и технично я завъртя над стената, след което кълбото срещна напречната греда.

В средата на първото полувреме липсваха головите опасности пред Серхио Ерера. Вратарят на гостите не бе застрашен нито веднъж, с изключение на изстрелът на капитана на каталунците в гредата.

В 32-ата минута Лео Меси отново стреля от пряк свободен удар, но този път изстрелът му премина над вратата.

Малко по-късно Лео Меси в типичния си стил направи слалом между няколко играчи на Осасуна, след което комбнириа на границата на наказателното поле с Брайтуайт. Двамата размениха подавания и топката се озова отново в аржентинецът, който нанесе удар, но топката премина покрай дясната греда.

В 43-ата минута можеше да се стигне до комичен автогол. Защитникът на гостите Еступинан изпревари Серхи Роберто и игра с глава, топката застрашително отиваше към горния ляв ъгъл, но все пак излезе в ъглов удар.

Минута по-късно Мартин Брайтуайт стреля към вратата на Серхио Ерера, но кълбото отново излезе извън очертанията на терена. Това бе и последното действие за първата част.

Барселона се втурна в атака веднага след началният сигнал за второто полувреме. В 47-ата минута Рики Пуч изведе Лео Меси зад гърба на отбраната. Аржентинецът овладя и подаде към Брайтуайт, който стреля в долния десен ъгъл и вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засда на капитана.

Осасуна отговори с нова добра контраатака. Арнаис стреля от дистанция покрай вратата на Тер Стеген.

В 49-ата минута Лео Меси имаше трета възможност от фаул, за да възстанови равенството. Аржентинецът стреля технично, но много неточно и топката прелетя над вратата на Ерера.

Четири по-късно капитанът на каталунците проби в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Серхио Ерера внимаваше и изби. Това бе и първият точен удар за Барселона в двубоя.

Осасуна отговори с нов изстрел към вратата на Тер Стеген. Адриан се завъртя и стреля, но право в ръцете на германския вратар.

Треньорът на каталунците реагира и в 59-ата минута в игра се появиха Луис Суарес и Артуро Видал, заменяйки Мартин Брайтуайт и Нелсон Семедо.

Това веднага даде резултат. В 62-ата минута Лео Меси от четвъртият си опит от фаул успя да преодолее Серхио Ерера. Аржентинецът стреля технично покрай стената и топката влетя в горния десен ъгъл на вратата.

В 68-ата минута топката отново премина голлинията на вратата на Осасуна. Луис Суарес стреля красиво от въздуха, след което Ерера закачи кълбото и влезе във вратата, но и това попадение бе отменено заради засада на уругваеца.

В 77-ата минута гостите останаха в намален състав, след като появилият се като резерва Ерик Гайего получи директен червен картон за удар без топка срещу Клеман Ленгле.

Каталунците притиснаха гостите дълбоко в собствената им половина, но домакините не успяваха да намерят пролуки към сгъстената защита. В 88-ата минута Жорди Алба бе намерен в наказателното поле, но изстрелът му бе блокиран от Ернандес.

В четвъртата минута от добавеното време Осасуна реализира второ попадение. След бърза контраатака, Роберто Торес бе намерен в наказателното поле и нападателят отблизо реализира в мрежата на Тер Стеген.

Веднага след попадението в наказателното поле на гостите Луис Суарес стреля в десния страничен стълб. Това бе и последното действие на терена.

БАРСЕЛОНА - ОСАСУНА 1:2

0:1 Арнаис 15'