Барселона закри сезона с победа с 3:2 срещу сборен отбор на австралийското първенство. Над 70 000 зрители изгледаха приятелската среща на стадиона в Сидни. Двубоят бе исторически, тъй като Барса играе в Австралия за първи път в 122-годишната си история.

Каталунците показаха силна игра в атака и спечелиха, но отново допуснаха неточности в дефанзивен план.

Усман Дембеле даде преднина на Барса в 33-а минута, но съставът на звездите от австралийската А лига изравниха чрез Рейндиър Пископо веднага след почивката, а в 53-а минута направиха пълен обрат с гол на котдивоареца Адама Траоре.

В 71-а минута другият играч на терена с името Адама Траоре, този път от Барселона, изравни за 2:2 след асистенция на Серхио Бускетс.

Ансу Фати се появи в игра в 73-а минута и три минути по-късно вкара победния гол за Барса след отличен индивидуален пробив на Антонио Аранда.