Барселона успя да постигне ключов успех с 2:1 като гост на Виляреал в най-интересния сблъсък от 32-ия кръг на Ла Лига. Чиквуезе откри за домакините в 27-ата минута, но каталунците отговориха с попадение веднага след подновяването на играта от страна на Гризман. Именно французинът отбеляза и второто попадение, отново през първото полувреме.

Каталунците започнаха далеч по-добре мача, след като Сержиньо Дест и Френки Де Йонг изпуснаха добри положения в първите 20 минути. Тези пропуски бяха наказани.

В 26-та минута Самюел Чукуезе беше изведен от Пау Торес и от хубава позиция разстреля Тер Стеген за 1:0.

Голът не повлия особено на играта на възпитаниците на Роналд Куман и обратът беше постигнат светкавично. В 28-та минута Гризман отбеляза след пас на Оскар Менгеса, а 7 минути по-късно отново французинът беше на точното място, за да вкара за 2:1 след груба грешка от играчите на Виляреал.

До края на мача нови попадения не паднаха, а Ману Тригерос си изкара глупав червен картон в 69-та минута.