Барселона и Валенсия завършиха 2:2 в зрелищен мач от 14-ия кръг на Ла Лига, игран на „Камп Ноу“. В 29-ата минута Диакаби откри след безпощаден удар от ъглов удар. Лионел Меси изравни в края на първата част с 643-ия си гол за клуба, изравнявайки Пеле по попадения за един клуб в професионалния футбол. В 52-ата минута Роналд Араухо изведе домакините напред с футуристична странична ножица, вкарвайки първия си гол за Барса. Макси Гомес върна "прилепите" в играта с гол в 69-ата минута.

По този начин възпитаниците на Роналд Куман заемат петото място с 21 точки, на 8 зад водача Атлетико Мадрид.

Гостите от своя страна са 12-ти с 15 пункта.

В третата минута Гедеш получи топката на удобна позиция и стреля с десния крак към левия ъгъл, но в аут.

През следващите петнайсетина минути двата тима организираха няколко атаки, които обаче не застрашиха нито една от двете врати, тъй като бранителите се проявиха с ключови намеси.

В 21-ата минута отново Гедеш опита късмета си, но изстрелът му по земя профуча покрай десния страничен стълб.

В 29-ата минута Солер отне коженото кълбо от Дест в наказателното поле и шутира, но Тер-Стеген изби в корнер. След неговото изпълнение Диакаби се измъкна от опеката си и с глава простреля германския страж в близкия ъгъл за 0:1.

В 45-ата минута каталунската отбрана отново заспа. Черишев центрира отляво и Макси Гомес засече с глава, но Тер-Стеген показа отличен рефлекс и спаси тима си отново.

В ответната атака Гризман бе изблъскан в гръб от Хосе Гая в наказателното поле и Алехандро Ернандес посочи бялата точка. Меси се нагърби с отговорността, но Доменек спаси. При добавката обаче нямаше грешка - 1:1.

В 49-ата минута Гедеш подаде на свободния Черишев в центъра на пеналтерията, но руснакът би встрани и слабо.

В 52-ата минута Диакаби не успя да изчисти и Араухо изведе каталунците напред, засичайки чрез странична ножица от непосредствена близост, матирайки Хауме за 2:1.

В 69-ата минута Хосе Гая се включи по фланга и спрецизно подаване от аутлинията към Макси Гомес паритетът отново бе възстановен - 2:2.

Две минути след това Мингеса отправи далечен удар, но Хауме парира. Секунди по-късно и Коутиньо пробва да преодолее стража, но той отново бе на висота.

В 78-ата минута Коутиньо нахлу много опасно от лявото крило, финтира съперник и стреля в левия ъгъл, но топката мина агонизиращо близо до гредата.

В 83-ата минута Меси изпълни по фирмен начин пряк свободен удар, ала топката мина не само над стената, но и над вратата.

Барселона: Тер-Стеген, Дест, Мингеса, Араухо, Алба, Бускетс (Де Йонг 45'), Педри (Пянич 86'), Гризман (Тринкао 73'), Коутиньо (Ленгле 79'), Брайтуайт, Меси.

Резерви: Нето, Тенас, Умтити, Ленгле, Пуч, Фернандес, Аленя, Фирпо, Тринкао, Де Йонг, Пянич, Де ла Фуенте.

Старши треньор: Роналд Куман

Валенсия: Хауме, Вас, Паулиста, Диакаби, Гая, Муса (Бланко 42') , Солер, Рачич, Черишев (Ин Лий 90'), Гомес, Гедеш (Вайехо 87').

Резерви: Риверо, Вайехо, Хасон, Ескердо, Мангала, Коиндреди, Собрино, Молина, Ечебария, Корея, Бланко, Ин Лий.

Старши треньор: Хави Грасия

Стадион: "Камп Ноу", Барселона

Главен арбитър: Алехандро Ернандес