С голове през второто полувреме Кадис победи с 2:0 у дома Райо Валекано в среща от 27-ия кръг в шампионата на Испания.

Преди почивката гостите пропуснаха да вземат аванс чрез Серхио Гуардиола, но в 55-ата минута Рубен Алкарас с глава откри резултата след центриране на Осама Идриси.

Осем минути по-късно мароканецът Идриси оформи крайното 2:0 след удар от наказателното поле.

Три минути преди изтичане на редовното време шут на Алваро Гарсия от столичани срещна гредата.

Кадис има актив от 24 точки на 18-то място в класирането, след като прекъсна серия от четири поредни двубоя без победа. Райо Валекано е с шест последователни поражения и заема 13-та позиция в Ла Лига.

По-късно днес шампионът Атлетико Мадрид гостува на Бетис, докато Елче приема Барселона.