Барселона записа 4-ти пореден успех със суха мрежа в Ла Лига! Момчетата на Ернесто Валверде надделяха над Селта Виго с 2:0 в един оспорван и равностоен двубой на „Камп Ноу“.

Това е 11-ти успеха за каталунците от началото на сезона, което продължава да ги държи на върха в таблицата на испанския футбол - с 37 т., на 3 преди втория Атлетико Мадрид (34 т.).

Барселона - Селта

източник: Gulliver/GettyImages

Домакините си решиха нещата още през първата част, когато Усман Дембеле (10‘) и Лионел Меси (45‘) бяха точни пред вратата на съперника.

Това бе 15-ти гол (10 асистенции) за Меси от началото на сезона в Ла Лига, което го оставя като най-резултатния играч сред Топ 5 първенствата в Европа. При попадението на Дембеле ударът към вратата на Селта отново бе отправен от Меси, но Бланко изби. При добавката французинът откри резултата.

След двете попадения Барса вече е вкарал 102 гола от началото на 2018 г., което превръща тима в най-резултатния сред отборите в най-силните шампионати на Стария континент.

Селта записва първо поражения след две победи и едно равенство в Ла Лига. Галисийци остават 10-ти с 21 точки.

Домакините започнаха силно. Още в 10-ата минута Меси пое диригентската палка. Той напредна с топката към наказателното поле и стреля, но Бланко изби. Най-добре пласиран обаче бе Усман Дембеле, който от няколко метра откри под плонжа на стража на Селта.

В 24-ата минута Макси Гомес стреля от границата на наказателното поле, но Тер Стеген улови. 5 минути преди края на първата част Селта организира добра атака, която завърши с неточен удар на Уго Майо.

В последната минута на полувремето Барса затвори мача с втори гол. Алба прати чудесен пас към Меси в предни позиции. Аржентинецът бе останал сам пред наказателното поле на съперника, овладя прецизно и над Бланко оформи крайното 2:0.

През втората част Селта опита да даде битка на Барса, така че да намали резултата. В 49-ата минута Аспас стреля от дистанция, но топката бе блокирана от защитник на каталунците. При ситуацията испанецът получи контузия. Малко по-късно голмайсторът на Селта поиска смяна и напусна терена с травма.

До края на срещата Суарес и Меси стреляха от дистанция, но топката така и на намери целта. Все пак Барселона завърши 2018-та с успех, който остави тима лидер в шампионата.

Барселона – Селта 2:0

1:0 Усман Дембеле 10’

2:0 Лионел Меси 45’

Състави на двата отбора:

Барселона: Марк Андре Тер Стеген, Нелсон Семедо, Жерар Пике, Клеман Ленгле, Жорди Алба, Серхио Бускетс (Карлес Аленя 86‘), Артуро Видал (Артур 63‘), Иван Ракитич, Усман Дембеле (Фелипе Коутиньо 68‘), Лионел Меси, Луис Суарес

Треньор: Ернесто Валверде

Селта: Рубен Бланко, Уго Майо, Давид Костас, Роберт Мазан, Брайс Мендес, Окай Йокослу (Станислас Лоботка 46‘), Жозебед, Содиан Буфал (Пине Систо 76‘), Макси Гомес, Яго Аспас (Фран Белтран 53‘)

Треньор: Мигел Кардосо

Главен съдия: Едуардо Прието Иглесиас