Барселона победи с 3:1 клубния шампион на Африка Мамелъди Съндаунс в контролна среща, която бе част от празненствата по случай 100 години от рождението на Нелсън Мандела. Двубоят се игра на стадион „ФНБ“ в Йоханесбург.

Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде започна мача в следния състав: 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Нелсон Семедо, 24. Йери Мина, 5. Серхио Бускетс, 19. Лука Дин – 26. Карлес Аленя, 4. Иван Ракитич, 6. Денис Суарес – 11. Усман Дембеле, 9. Луис Суарес, 7. Андрес Иниеста.

През второто полувреме Ернесто Валверде смени целия състав: Яспер Силесен – Серхи Роберто, Жерар Пике, Хорхе Куенка, Жорди Алба – Андре Гомеш, Паулиньо, Де Галарета – Алеиш Видал, Пако Алкасер и Филипе Коутиньо.

Звездата на Барселона Лионел Меси влезе в игра в 74-та минута на мястото на Де Галарета.

Барселона поведе с 2:0 с голове отбелязани през първото полувреме чрез Усман Дембеле и Луис Суарес. През втората част Андре Гомеш вкара третия гол за каталунците, а поченото попадение за Мамелъди реализира Вилакази.