Капитанът на Барселона Лионел Меси отбеляза първия си гол след скандала с неговото напускане това лято. Аржентинецът се разписа в контролата с Жирона (3:1) с изстрел в горния ляв ъгъл, след който топката се отби в страничния стълб и влезе във вратата.

Още в 5-ата минута Фелипе Коутиньо нацели напречната греда.

В 20-ата домакините организираха прекрасна атакаь при която комбинираха Антоан Гризман, Меси и Франсиско Тринкао, а бразилецът я завърши с гол на празна врата.

В 44-ата вратарят на Жирона изби добър пряк свободен удар на Меси, но само минута по-късно аржентинецът се разписа с чудесен далечен шут с по-слабия си десен крак.

Още в първите секунди на втората част Саму Саис върна едно попадение за Жирона, но в 51-ата обаче Меси се разписа за втори път, и то отново с изстрел от границата на наказателното поле, но с левия крак.