Отборът на Барселона победи Манчестър Сити след изпълнения на дузпи в контролата, която двата тима изиграха помежду си в САЩ, където тече лятната им подготовка. Двата тима предложиха истинско зрелище на зрителите на стадион „Кемпинг Уорлд” в Орландо, като в редовното време двата тима направиха 2:2. При изпълненията на дузпите футболистите на Ханзи Флик бяха далеч по-концентрирани и се наложиха с 4:1.

Наставниците на двата тима заложиха на доста експериментални състави, които едва ли ще видим през новия сезон в Европа. Голяма част от титулярите на двата тима все още са във ваканция заради участието им на Евро 2024 и Копа Америка.

Футболистите на Барселона повеждаха в резултата на два пъти, но „гражданите” съумяваха да изравнят.

Пау Делгадо откри за Барса в 24-ата минута, но Нико О’Райли изравни за англичаните малко преди почивката. „Каталунците” взеха нова преднина в последната минута на първото полувреме, когато точен бе Пабло Торе. Джак Грийлиш отново възстанови равенството след час игра.