Барселона постигна много ценна победа с 1:0 над Леванте, благодарение на своя капитан Лионел Меси, който донесе трите точки на своя отбор с гол в 76-ата минута.

Въпреки множеството създадени положения, каталунците трябваше да чакат едва до последния четвърт час, когато с десетия си удар в срещата „Ла пулга“ успя да преодолее блестящия тази вечер вратар на гостите Айтор Фернандес, който направи цели 12 спасявания.

По този начин възпитаниците на Роналд Куман се изкачиха на осмото място със 17 точки, докато „жабите“ остават на 18-ата с 11 пункта.

Началото на мача започна сравнително спокойно и единственото по-интересно положение бе в третата минута, когато домакините изпълниха ъглов удар, след който обаче не създадоха опасност за Тер Стеген.

Барса отговори със същото статично положение, но топката бе изчистена без проблеми от отбраната на Леванте.

В 12-ата минута след повече от 15 подавания Де Фрутос завърши прекрасна атака на тима си с левия крак, но Тер-Стеген успя да спаси.

4 минути по-късно Брайтуайт стреля опасно с десния крак от около 15 метра, но Абарис парира.

В 19-ата минута Роджър Мартин намери Гомес в наказателното поле, но вторият изпрати топката над вратата по диагонала.

В 22-ата минута Меси подаде на Гризман след свободен удар, опитът му за гол бе спасен от Абарис, а при добавката Лангле шутира над напречната греда.

5 минути след това Лео засече с глава от фланга, но встрани от десния страничен стълб.

В 38-ата минута Алба намери от воле по много плътен начин коженото кълбо, но Абарис отново бе последна преграда пред гола.

60 секунди по-късно Меси сви към Гризман в центъра на пеналтерията, но изстрелът му бе спасен от вратаря.

В 43-ата минута капитанът на Барселона пробва късмета си от пряк свободен удар, но Абарис улови.

В 54-ата минута Меси влезе в наказателното поле и отправи шестия си удар по посока на вратата, но той профуча на сантиметри от дясната греда.

10 минути след това отново аржентинецът бе в центъра на събитията. Меси изпълни пряк свободен удар, ала той не успя да притесни и затрудни противниковия страж.

Айтор Фернандес Абарис за кой ли път отчая шесткратния носител на Златната топка, след като от почти нулев ъгъл голмайсторът опита да препарира съперника си в близост до дясната греда, но колегата му отново каза "не".

Логичното се случи все пак в 76-ата минута, когато Гризман и Брайтуайт откраднаха топката в центъра и намериха Лео на чиста позиция, който напредна и с изключително прецизен удар в близост до лявата греда препарира Абарис - 1:0. Това бе осми изстрел на аржентинеца и пети очертанията на вратата тази вечер.

В 96-ата минута Сон пробва от воле след корнер да измъкне точката за отбора си, но Тер-Стеген се прояви и хвана с вещина топката.

Барселона: Тер-Стеген, Дест, Араухо, Лангле, Алба, Бускетс (Педри 58'), Де Йонг, Гризман (Умтити 89'), Меси, Коутиньо (Тринкао 70'), Брайтуайт.

Резерви: Нето, Умтити, Аленя, Де Ла Фуерте, Фернандеш, Фирпо, Педри, Мингеса, Пеня, Пянич, Пуч, Тринкао.

Наставник: Роналд Куман

Леванте: Абарис, Коке (Мирамон 68'), Постихо, Весо, Клерк, Де Фрутос, Вукчевич (Радоха 68'), Малса, Мелеро, Гомес Алкон, Роджър Мартин (Хосе Луис Моралес 68').

Резерви: Карденяс, Дуарте, Тоно, Сон, Леон, Мирамон, Моралsес, Радоха, Рочита, Руис Охеда, Робер.

Наставник: Пако Лопес

Стадион: "Камп Ноу"

Главен съдия: Рикардо де Бургос