Отборът на Жирона премина през Кадис с категоричното 4:1 в мач от 32-ия кръг на испанското първенство. Двубоят се игра на стадион „Монтоливи“.

Ерик Гарсия изведе домакините от Жирона напред още в 9-ата минута след чудесно подаване на Савио. А тимът водеше с комфортното 2:0 още до 22-ата минута след попадение на Иван Мартин.

Артьом Довбик оформи класическия резултат с гол в 71-ата минута. Гонсало Ескаланте намали за Кадис в 81-ата, но Порту се разписа за 4:1, след като изскочи зад защитата на съперника, финтира и вратаря и на празна врата оформи крайния резултат.

След победата Жирона се настани трайно на третото място в класирането на Испания. Тимът има 68 точки, на цели 7 пред Атлетико Мадрид, който е на четвъртата позиция, но и с мач по-малко.

Кадис остана ва 18-а позиция в опасната зона с 25 пункта.