Отборът на Барселона победи трудно като гост с минималното 1:0 тима на Реал Валядолид в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Единстевното попадение в срещата реализира Артуро Видал в 15-ата минута. “Каталунците” изиграха силно първо полувреме, в което можеха да отбележат още едно, две попадения, но през второто бяха доста нивото си само добрте намеси на вратаря Марк-Андре Тер Стеген остави трите точки за Барселона.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

С тази победа "каталунците" временно се доближиха на точка от Реал Мадрид, който ще изиграе своята среща от кръга в понеделник вечерта.

FINAL pic.twitter.com/ccu6dUkdGW

— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 11, 2020

Първата опасна атака бе на сметката на "каталунците". В петата минута Нелсон Семедо напредна добре отдясно и пусна пас за Рики Пуч в наказателното поле. Младокът веднага стреля, но право в ръцете на Жорди Масип.

В 11-ата защитниците на домакините сбъркаха и сами си създадоха главоболия. Антоан Гризман напредна отляво, а Лео Меси се включи в наказателното поле, но Гризман задържа и след това "уби" атаката с пас назад.

След четвърт час игра пресата на гостите даде резултат и те откриха резултата. Капитанът Лионел Меси копна топката над земята, за да преодолее бранителите на домакините, и по този начин изведе Артуро Видал. Полузащитникът веднага стреля силно по диагонала, като топката се отби в страничната греда и влетя в мрежата - 0:1.

В 19-ата минута добрата работа на Семедо отново си пролича. Той създаде нова опасност отдясно, след като центрира и това изненада отбраната на Валядолид. Гризман, който се бе озовал  на отлична позиция, посегна за топката, но не успя да я уцели.

Пет минути след това отново Семедо се включи в атака отдясно, след като получи подаване от Серхио Бускетс и реши да стреля, но вратарят Масип изби неговия шут.

След половин час игра Рики Пуч влезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, но Жорди Масип предоврати опасното подаване.

На почивката наставникът на Барселона Кике Сетиен реши да смени Гризман и пусна в игра Луис Суарес.

След час игра Енес Юнал спечели въздушен дуел при статично положение и нанесе опасен удар с глава. Вратарят Марк-Андре Тер Стеген обаче успя да избие.

Три минути след това  Меси стреля от пряк свободен удар, но стражът на домакините успя да избута топката над гредата.

В 66-ата минута Юнал отново стреля коварно с глава и отново Тер Стеген спаси.

В 72-ата минута Луис Суарес премина покрай защитник, който се хвърли на шпагат. Бранителят препъна уругвааеца, но съдията Матеу Лаос прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Три минути след това и Жерард Пике имаше претенции за дузпа заради задържане при корнер, но положението отново беше подминато.

В добавеното време на срещата резервата Сандро Рамирес проби отляво в наказателното поле и стреля към вратата, но отново Тер Стеген сe намеси и спаси с една ръка.

РЕАЛ ВАЛЯДОЛИД - БАРСЕЛОНА 0:1

0:1 Артуро Видал 15'

Стартови състави на двата отбора:

РЕАЛ ВАЛЯДОЛИД (4-5-1): 1. Жорди Масип - 17. Хави Мояно (к), 4. Кико Оливас, 5. Хави Санчес, 6. Раул Гарсия - 10. Оскар Плано, 16. Феде Сан Еметерио, 24. Хоакин Фенандес, 14. Рубен Алкарас, 28. Кике - 7. Серхи Гуардиола

Старши треньор: Серхио

БАРСЕЛОНА (4-3-1-2): 1. Марк-Андре Тер Стеген - 18. Жорди Алба, 15. Клеман Лангле, 3. Жерард Пике, 2. Нелсон Семедо - 22. Артуро Видал, 5. Серхио Бускетс, 20. Сержи Роберто - 28. Рики Пуч - 10. Лионел Меси (к), 17. Антоан Гризман

Старши треньор: Кике Сетиен

Главен съдия: Антонио Матеу, Испания

Стадион: "Хосе Сория", Валядолид, Испания