Барселона победи с 2:1 Бетис като гост в мач от 35-ия кръг в Ла Лига и удари сериозно по мечтите на домакините за Шампионска лига. Резервата Ансу Фати даде аванс на каталунците в 76-ата минута, но Марк Бартра изравни три минути по-късно. Жорди Алаба донесе трите точки за тима на Шави секунди преди последния съдийски сигнал.
Двубоят започна с атаки и към двете врати и още в 7-ата минута Хуанми изпревари Дани Алвеш в наказателното поле на Барса, но ударът му не намери мрежата зад Нето. Късметът покри домакините в 12-ата минута, когота Усман Дембеле показа най-доброто от своята скорост на десния фланг и пусна остро центриране в наказателното поле. Вратарят Клаудио Браво плонжира и изби топката, която рикошира в Пецела и като по чудо не се озова в мрежата на Бетис.

Бетис Барселона

източник: sofascore.com

В 17-ата минута тимът от Севиля трябваше да прави принудителна смяна. Ветеранът на вратата Браво напусна контузен, а неговото място зае Руи Силва. Резервата бе тестван две минути след влизането си в игра. Араухо отправи истински снаряд с глава, който бе отклонен от Силва в напречната греда.

Домакините също нацелиха гредата в 27-ата минута, когато Каналес задържа топката в наказателното поле и върна към Гуидо Родригес, който без забавяне шутира по земя, но топката срещна дясния стълб на вратата на Нето. Шест минути по-късно Руи Силва имаше нова блестяща изява, избивайки удар на Мемфис Депай.

В 54-ата минута Дембеле надбяга отбраната на Бетис, но ударът му се спря във външната страна на мрежата на Руи Силва. Атаките следваха една след друга и в 62-ата минута Хуанми бе изведен зад каталунската защита, но Араухо възстанови позицията си и му изби топката преди да нанесе удар. Бърза атака в 64-ата минута на Алекс Морено отляво завърши с превъзходно центриране към Хуанми, който шутира незабавно, но Нето показа класа и спаси. Четири минути след това отново Хуанми не успя да преодолее стража на Барса.

Резервата в този мач Обамеянг пропусна да вкара в 71-ата минута, а в следващата атака Феран се озова на върха на атаката, но бе спрян от отличния Руи Силва.

В 76-ата минута обаче Руи Силва най-сетне се предаде. Току-що влезлият в игра Ансу Фати овладя елегантно топката на границата на наказателното поле и я промуши между защитниците пред него, за да изненада стража на Бетис - 0:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка. Три минути след това централният защитник Марк Бартра засече с глава центриране на Набил Фекир от фаул за 1:1.

До края двата отбора продължиха да търсят победата и късметът се усмихна на Барса секунди преди последния съдийски сигнал. Хубаво центриране на Дани Алвеш към далечната греда намери непокрит Жорди Алба, който със страхотно воле заби топката във вратата на Бетис.

БЕТИС - БАРСЕЛОНА 1:2

0:1 Ансу Фати (76)
1:1 Марк Бартра (79)
1:2 Жорди Алба (90+5)

Бетис: Клаудио Браво, Юсуф Сабали, Херман Пецела, Марк Бартра, Алекс Морено, Андрес Гуардадо, Гуидо Родригес, Серхио Каналес, Набил Фекир, Хуанми, Борха Иглесиас

Барселона: Нето, Даниел Алвеш, Роналдо Араухо, Ерик Гарсия, Жорди Алба, Френки де Йонг, Серхио Бускетс, Гави, Усман Дембеле, Феран Торес, Мемфис Депай