Актуалният носител на Купата на Краля – Барселона, постигна стилен успех с 3:0 у дома, надвивайки Леванте. По този начин тимът на Ернесто Валверде си осигури класиране на 1/4-финалите за Купата, макар в първия мач между двата тима Леванте да записа успех с 2:1. Усман Дембеле откри резултата в 30-тата минута, а минути по-късно вкара и втори гол за „блаугранас” (31’). Лионел Меси оформи крайния резултат в 54-ата минута, а голямата звезда на Барса изигра своя мач №660 с екипа на 30-кратния носител на Купата.

За разлика от първата среща преди седмица, този път Ернесто Валверде не направи компромиси със състава си този път. Лионел Меси, Фелипе Коутиньо и Усман Дембеле поведоха атаката на каталунците, а Яспер Силесен застана под рамката. В средата действаха Артур, Артуро Видал и Иван Ракитич.

Барселона стартира амбицирано срещата, а първата опасност пред вратата на Леванте дойде след четвърт час. Лионел Меси стреля добре от свободен удар. Топката мина край стената, а Айтор Фернандес трябваше да се намесва, за да предотврати попадение за „блаугранас”. При последвалото нападение за тима на Ернесто Валверде Фелипе Коутиньо се отскубна през средата и стреля мощно, но топката се спря в трибуните на „Камп Ноу”.

29 снимки

В 25-ата пък Меси стреля отляво, но стражът на Леванте се намеси отново добре. Така се стигна до 30-тата минута, когато Барса излезе напред в резултата. Лео Меси изведе Усман Дембеле, но бранител на Леванте тръгна да се намесва. Топката рикошира в тялото на крилото на домакините и се притъркули във вратата на гостите – 1:0 за Барса.

Минута по-късно Барселона направи аванса си двоен след още един странен гол. Меси пусна добре отляво за Дембеле, който пък премина край Айтор Фернандес. Французинът стреля от малък ъгъл, опитвайки да прехвърли стража. Топката едва мина над вратаря, но той някак докосна топката и я прати във вратата си – 2:0.До края на полувремето Меси и Коутиньо направиха пропуски и резултатът се запази.

Барселона Леванте

източник: Gulliver/GettyImages

Домакините вкара трети гол в 50-тата минута, а точен бе Фелипе Коутиньо, но голът на полузащитника бе отменен, тъй се намираше в положение на засада. Миг по-късно Артур стреля от средна дистанция, ала топката прелетя над напречната греда.

Все пак в 54-ата минута Барселона стигна до третия гол в срещата. Правещият феноменален мач – Усман Дембеле, видя с чудесно подаване Лионел Меси, който с фин удар прати топката под плонжа на вратаря на Леванте и вдигна на крака „Камп Ноу” - 3:0.

Първата сериозна опасност за гостите пък дойде в 69-ата минута. Боатенг напредна край Клеман Ленгле и си остави място за удар, който обаче бе неточен. В 74-ата Дембеле стреля за пореден път, ала ударът му бе слаб.

Луис Суарес влезе на терена, а само миг по-късно опита да направи 4:0, но прехвърлящият му удар бе париран от стража на Леванте. До края на срещата Барселона продължи да диктува събитията на терена, а гостите също направиха няколко добри нападения, които обаче не се увенчаха с успех.

По този начин хората на Ернесто Валверде очакват да научат своя опонент на 1/4-финалите. Жребият е в петък.