Рафиня Алкантара няма да може да запише своя трети пореден мач като титуляр в състава на Барселона, тъй като контузия го извади от сметките на старши треньора Луис Енрике за гостуването на Реал Сосиедад на „Аноета“ в първия четвъртфинален двубой за купата на Краля.

22-годишният футболист има разтежение на бедрен мускул на десния, а от клуба не се наемат с прогноза за завръщането му.

Рафиня игра 90 минути при победата на Барселона с 5:0 срещу Лас Палмас, а преди това започна като титуляр в мача срещу Атлетик Билбао (3:1) за купата на „Камп Ноу“ и игра до 80-та минута.

Луис Енрике за изказването на Ракитич: Не ме питайте сега

По всяка вероятност Рафиня ще пропусне и втората визита на Барса за седмицата, която отново ще противопостави отбора на баски съперник - Ейбар.

Барса няма да привлича нови играчи през януари

Медицинският екип на Барса ще следи внимателно състоянието на футболиста в следващите дни, за да прецени колко време той трябва да се възстановява.

Меси свали картите си в преговорите с Барса

През този сезон Рафиня изигра 18 мача за Барселона, в които отбеляза шест попадения.