Треньорът на Барселона Роналд Куман призна, че отборът му е играл слабо при победата над Валядолид (1:0), но видя и позитиви след мача.

„През първото полувреме не натискахме добре и отборът изглеждаше малко вял и уморен от самото начало. Не контролирахме играта и затова направих промени на почивката, които ни помогнаха да се подобрим. Мачът беше труден, отборът беше далеч от нивото си. А и Валядолид се справи добре в защита. Заслужавахме обаче победата, защото я изстрадахме. Отборът показа, че е способен да печели, дори ако играе слабо. Затова обаче е нужен характер, а ние го имаме.

Имахме малко късмет в края на мача. Бях доста спокоен, бях по-притеснен през първото полувреме, защото видях съвсем различен отбор в сравнение с последните мачове. Има моменти в живота, когато имате късмет. Аз съм треньор на Барселона, значи вече имам късмет", заяви Куман на пресконференцията след двубоя с Валядолид.