Нападателят Роберт Левандовски се отличи с хетрик до почивката при успеха на Барселона с 3:0 над Алавес като гост в мач от Ла Лига през уикенда. Така полякът постигна нещо, с което може да се похвали и българската легенда Христо Стоичков.

Снимки: Gulliver/GettyImages
48 снимки

Той също е в историята на каталунците с три гола в рамките на първото полувреме при визита на отбора. На 10 март 1991-а година Камата впечатлява в сблъсък с Атлетик в Билбао. Тогава той също наниза три попадения през първото полувреме, а през второто добави още едно при крайния успех с 6:0.

Още само трима футболисти на Барса могат да се похвалят със същото. Това са Педро Родригес (при 5:2 срещу Хетафе, 2013/2014), Лионел Меси (3:2 срещу Валенсия, 2012/2013) и Ромарио (3:4 срещу Атлетико Мадрид, 1993/1994).