Барселона постигна изключително драматичен успех с 3:2 при гостуването на Реал Мадрид в 234-то Ел Класико от 33-ия кръг на Примера дивисион на „Сантиаго Бернабеу“. Лионел Меси, който не бе отбелязвал гол в последните шест дербита, отново бе над всички с двете си попадения и невероятните си отигравания. Аржентинецът дирижираше играта на Барселона и смълча трибуните с победното си попадение в добавеното време на срещата.

Реал Мадрид и Барселона изиграха мач на изключително бързи обороти, в които двата отбора имаха поделено надмощие. Марсело и Лука Модрич изиграха много силен мач за Реал Мадрид, докато за Барселона над всички бяха Лионел Меси, Иван Ракитич и Андрес Иниеста. Кейлор Навас и Марк-Андре тер Стеген също направиха поредица от впечатляващи спасявания.

Първото дискусионно решение в срещата бе в 3-та минута, когато Даниел Карвахал центрира в наказателното поле на Барселона, където Самюел Умтити и Кристиано Роналдо влязоха в сблъсък, след който португалецът имаше претенции за дузпа, но съдията Ернандес Ернандес прецени, че няма основание да свири такова.

Кристиано Роналдо отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Барселона в 6-та минута, но Марк-Андре тер Стеген спаси.

Барселона направи много сериозен пропуск в 11-та минута, когато Луис Суарес пропусна да вкара от много добра ситуация.

Лионел Меси направи впечатляващ пробив в 17-та минута, когато навърза седем футболисти на Реал Мадрид, но след това пасът му към Иван Ракитич се оказа по-дълъг от необходимото.

Карим Бензема получи отличен пас в наказателното поле на Барселона в 18-та минута, след което се опита веднага да стреля, но ударът му не бе достатъчно силен и Тер Стеген спаси.

Реал Мадрид - Барселона 2:3

източник: Gulliver/Getty Images

Барселона веднага отговори, Пако Алкасер подаде към Луис Суарес, който обаче отправи много неточен удар от въздуха от дъгата на наказателното поле на Реал Мадрид.

Кристиано Роналдо направи много добър пробив в 20-та минута, след което стреля, но Тер Стеген успя да спаси с една ръка.

Марсело разби устата на Лионел Меси в 21-та минута, след като го удари с лакът. Съдията Ернандес Ернандес подмина ситуацията без дори да покаже жълт картон на бразилеца.

Реал Мадрид можеше да поведе в резултата в 23-та минута, когато Гарет Бейл получи дълъг извеждащ пас, но реши веднага да стреля, след което Тер Стеген бе на мястото си и спаси.

„Кралете“ организира нова много добра атака в 24-та минута, когато Марсело подаде към Кристиано Роналдо, който стреля от границата на наказателното поле на Барселона, но в аут.

Реал Мадрид поведе в 28-та минута, когато Марсело центрира в наказателното поле на Барселона, където Серхио Рамос бе оставен непокрит и отблизо стреля покрай излезлия да го пресрещне Тер Стеген. Топката срещна левия стълб, след което при добавката Каземиро не пропусна да вкара в опразнената врата.

Барселона успя да изравни резултата в 33-та минута, когато Иван Ракитич подаде към Лионел Меси, който преодоля трима футболисти на Реал Мадрид и изпрати топката във вратата на Кейлор Навас.

Лука Модрич отправи много хубав далечен удар в 36-та минута, но Тер Стеген спаси.

Гарет Бейл получи контузия и бе сменен принудително в 39-та минута от Марко Асенсио.

Барселона организира много добра атака в 41-та минута, когато Луис Суарес подаде към Лионел Меси, който стреля, а топката рикошира от Серхио Рамос и премина встрани от десния стълб на вратата на Кейлор Навас. Две минути по-късно Луис Суарес подаде към Жорди Алба, който стреля от въздуха, но встрани от вратата на Навас.

Съдията Ернандес Ернандес помилва Каземиро в добавеното време на първата част, когато бразилецът настъпи по глезена Лионел Меси. Халфът на Реал Мадрид получи жълт картон още в 13-та минута за нарушение срещу Меси.

Реал Мадрид започна настъпателно второто полувреме и в 48-та минута Марсело подаде към Тони Кроос, който отправи хубав удар, но Тер Стеген спаси. Пет минути по-късно Марсело центрира в наказателното поле на Барселона, след което Карим Бензема стреля с глава, но Тер Стеген успя да спаси с крак.

Барселона пропиля невероятна възможност да поведе в резултата в 56-та минута, когато Андрес Иниеста подаде към Иван Ракитич, който веднага продължи към Пако Алкасер. Нападателят на Барселона остана сам срещу Кейлор Навас, но вратарят спаси удара му с крак. Лионел Меси стреля от фаул в 57-та минута, но над напречната греда в аут. Минута по-късно Лионел Меси пусна отличен извеждащ пас към Луис Суарес, но уругваецът изпусна топката от своя контрол. Барселона пропиля нова възможност в 59-та минута, когато Кейлор Навас се отличи с невероятно спасяване. Андрес Иниеста центрира от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид, след което Жерар Пике стреля с глава, но Навас се разтегна максимално и спаси.

Реал Мадрид осъществи отлична контраатака в 67-та минута, когато Карим Бензема подаде към Марко Асенсио, който навлезе в наказателното поле на Барселона, но вместо да шутира подаде към Кристиано Роналдо, който стреля, но не успя да насочи топката в опразнената врата, а я изпрати над напречната греда. При повторенията ясно се видя, че при паса на Асенсио португалецът е в положение на засада, която не бе маркирана.

Андрес Иниеста пусна перфектен извеждащ пас към Луис Суарес в 68-та минута. Уругваецът бе длъжен да вкара, но ударът му бе отразен от Навас, който изби в корнер. Лионел Меси направи нов впечатляващ пробив в 69-та минута, след което стреля, но Кейлор Навас бе на мястото си и спаси.

Марко Асенсио отправи изненадващ удар в 72-та минута, но Тер Стеген спаси.

Барселона поведе с 2:1 в 73-та минута, когато Иван Ракитич с премерен удар от около 21 метра изпрати топката във вратата на Кейлор Навас.

Реал Мадрид можеше да изравни в 75-та минута. Карим Бензема получи дълъг пас, след което свали към Кристиано Роналдо, който стреля, но слабо и Тер Стеген спаси. При получаването на топката французина бе в положение на засада.

Серхио Рамос бе изгонен от съдията Ернандес Ернандес с директен червен картон в 77-та минута за нарушение срещу Лионел Меси.

Барселона пропиля отлична възможност да реши всичко в мача в 80-та минута, когато Андре Гомеш подаде към Жерар Пике, който се възползва от грешка в отбраната на Реал Мадрид и остана сам срещу Кейлор Навас, но отблизо не успя да го преодолее, а вратарят спаси.

Лионел Меси за пореден път навърза няколко футболисти на Реал Мадрид в 83-та минута, след което стреля от дъгата на наказателното поле, но Кейлор Навас спаси.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 86-та минута, когато Марсело направи пробив със запазената си марка, след което подаде към Хамес Родригес, който бе изпуснат от Серхио Бускетс в наказателното поле на каталунците. Колумбиецът отблизо не остави никакви шансове на Тер Стеген и направи резултата 2:2.

Пред Хамес Родригес се откри нова възможност в 87-та минута, когато стреля, но Тер Стеген спаси. Марко Асенсио отправи хубав удар в 89-та минута, но германският вратар на Барселона отново бе на мястото си и спаси.

Барселона нанесе своя удар във втората минута на добавеното време на срещата. Серхи Роберто открадна топката, след което направи феноменален пробив и подаде към Андре Гомеш. Португалецът продължи към Жорди Алба, който намери Лионел Меси, а той с прецизен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Кейлор Навас.

След отбелязаното попадение Лионел Меси си свали фланелката и демонстративно я показа на трибуните на „Бернабеу“, заради което получи жълт картон.

С този успех Барселона излезе на първо място във временното класиране със 75 точки, колкото има и Реал Мадрид, но каталунците са с по-добри показатели. „Белия балет“ обаче е с мач по-малко, като предстои да изиграе през следващия месец отложената си среща срещу Селта Виго на „Балаидос“. В следващия кръг, който е през седмицата Барселона е домакин на Осасуна, докато Реал Мадрид гостува на Депортиво Ла Коруня.

Реал Мадрид: Кейлор Навас – Дани Карвахал, Серхио Рамос, Начо Фернандес, Марсело – Каземиро, Тони Кроос, Лука Модрич – Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо

Барселона: Марк-Андре тер Стеген – Серхи Роберто, Жерар Пике, Самюел Умтити, Жорди Алба – Иван Ракитич, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста – Лионел Меси, Луис Суарес и Пако Алкасер