Многомилионната селекция на Барселона не успя да победи гостуващия Райо Валекано в първи кръг от испанската Ла Лига. Каталунците завършиха при резултат 0:0 със своя съперник. В герой за валеканци се превърна техният страж Столе Димитриевски, който спаси доста положения пред своята врата, въпреки че имаше немалко такива и пред неговия колега Марк Андре Тер Стеген.

Гол на Левандовски бе отменен още след десетина минути игра заради засада, а малко преди края на срещата същата съдба сполетя и неговия съотборник Ансу Фати. В сетния миг на двубоя всички на „Камп Ноу“ изтръпнаха, защото Фалкао прати топката в мрежата на Тер Стеген. И в този случай обаче имаше човек в нередовно положение, и това бе точно колумбийският нападател, който минута преди незачетеното си попадение изкара втори жълт и съответно червен картон на Серхио Бускетс.

БГНЕС
18 снимки

Двубоят не започна особено динамично, както се очакваше, но валеканци бяха по-прибрани, а "блаугранас" боравеха повече с топката. Малко след като изминаха 10 минути от срещата Левандовски се озова сам срещу Димитриевски и копна топката над стража, пращайки я във вратата. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага и голът не бе признат.

Малко след това Рафиня опита изстрел от неособено голям ъгъл, но бе неточен. Бразилецът имаше още един шанс, но ударът му профуча на сантиметри от горния десен ъгъл на вратата на гостите.

"Лос кулес" се поукротиха за известно време след вихрените минути между 10-а и 20-а. В 35-ата Педри можеше да отбележи, но ударът му от дъгата мина покрай левия страничен стълб на Райо. В самия край на полувремето Алваро Гарсия се справи с Араухо и можеше изненадващо да открие за гостите, но Тер Стеген направи много добра намеса.

В началото на втората част нападателят на Райо Серхио Камело се озова сам срещу Тер Стеген, залъга стража и отправи удар, но германецът със сетни сили изби топката. В 68-ата минута Серхио Бускетс опита късмета си от близо 30 метра, но Столе Димитриевски показа много добра реакция.

Един от най-чистите шансове за Барса дойде шест минути преди края, когато Обамеянг и Левандовски последователно стреляха от близко разстояни, но в първия случай стражът на Райо за пореден път бе на висота, а при добавката полякът не бе достатъчно точен.

В самия край на срещата Серхио Бускетс удари Радамел Фалкао и получи втори жълт и съответно червен картон. Около 30 секунди след изгонването на испанеца потърпевшият Фалкао прати топката в мрежата на Тер Стеген, но бе в положение на засада.

FT / Барселона - Райо Валекано 0:0

Стартови състави:

Барселона: Марк АндреТер Стеген, Роналд Араухо, Андреас Кристенсен, Ерик Гарсия, Жорди Алба, Гави,Серхио Бускетс, Педри, Рафиня, Роберт Левандовски, Усман Дембеле

Наставник: Шави Ернандес

Райо Валекано: Столе Димитриевски, Иван Балиу, Флориан Лежуен, Алехандро Катена, Фран Гарсия, Исмайла Сис, Унай Лопес, Иси Паласон, Оскар Трехо, Алваро Гарсия, Серхио Камело

Наставник: Андони Ираола