Отборите на Кадис и Барселона завършиха при резултат 0:0 в среща от шестия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците записаха второ поредно равенство, в което не впечатлиха с представяне. След безлично първо полувреме за тима, в 65-ата минута Барселона остана и с човек по-малко, след като Де Йонг си изработи скорострелен червен картон.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

Началото на мача бе спокойно. След 15 минути игра Алваро Негредо засече центриране и отправи първия изстрел, който се оказа твърде неточен.

В 31-ата минута Мемфис Депай проби чудесно и достигна до наказателното поле, след което отправи слаб удар, който бе уловен с лекота от Ледесма.

До края на първата част каталунците продължиха да държат топката под техен контрол, но това не доведе до нищо опасно.

Втората част стартира с два пропуска за Мемфис Депай, а в 65-ата минута Френки де Йонг съвсем усложни ситуацията за гостите. Нидерландецът бе изгонен, след като си изработи два жълти картона само за 4 минути и остави Барселона с човек по-малко.

Петнайсетина минути преди края Рубен Собрино профука страхотна възможност за гол. Футболистът на Кадис засече центриране в наказателното поле и стеля с глава, но топката прелетя над напречната греда. В 80-ата минута Салви Санчес се възползва от безумна грешка в защитата на каталунците и моментално пробва късмета си, но Тер Стеген отрази.

В заключителните минути двата отбора се посъбудиха и опасностите заваляха. Първо гостите получиха добра възможност от статично положение, която бе безвъзвратно пропиляна от Филипе Коутиньо, малко след това в рамките на минута и Кадис, и Барселона се разминаха с откриващо и вероятно победно попадение.

За финал, наставникът на Барселона - Роналд Куман, бе изгонен в последната минута на двубоя, което означава, че няма да води тима в следващия шампионатен сблъсък - срещу Леванте.

Така двата отбора взеха по една точка, което отрежда седмото място на Барселона с 9 пункта. Кадис пък е 14-и с 6 пункта.

Кадис - Барселона  КР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Кадис: 1. Ледесма, 20. Карселен, 32. Чуст Гарсия, 5. Хароян, 22. Еспино, 11. Хименес, 12. Аларкон, 3. Фали, 19. Арсамендия, 21. Собрино, 18. Негредо

Треньор: Алваро Сервера

Барселона: 1. Тер Стеген, 2. Дест, 3. Пике, 4. Араухо, 22. Мингеса, 21. Де Йонг, 5. Бускетс, 30. Гави, 9. Депай, 17. Де Йонг, 11. Демир

Треньор: Роналд Куман

Съдия: Карлос дел Серо
Стадион: "Нуево Мирандия", Кадис