Екзотичната изненада в Примера дивисион през този сезон в лицето на Кадис надви Барселона с 2:1 в последния съботен двубой от 12-ия кръг на Ла Лига. Срещата бе изключително любопитна, тъй като и трите гола бяха комични. Първо, в осмата минута домакините откриха, след като рикошет в Мингеса от корнер топката влетя във вратата на Тер-Стеген. Второто полувреме съдбата помогна по същия начин на гостите, когато автогол на Алкала при подаване на Алба от фланга матира Ледесма. В 62-ата минута комедията от грешки достигна своя връх. Алба изпълни тъч в своята половина, Ленгле пропусна към Тер-Стеген, който обаче не успя да овладее и дебнещият Алваро Негредо натисна стража в рамките на позволената игра, отне и на празна врата опъна мрежата.

Това е втора изключително престижна победа за андалусийците, тъй като по-рано през кампанията надиграха Реал Мадрид с 1:0 като гост.

По този начин Кадис заема петото място с 18 точки, докато възпитаниците на Роналд Руман са седми с 14 пункта.

След мудните първи 6-7 минути, домакините стигнаха до ъглов удар, след който Алваро Хименес отправи удар с глава, топката рикошира в централния бранител на Барса Оскар Мингеса и влетя във вратата за 1:0.

В 17-ата минута Брайтуайт бе изведен от Меси и стреля по диагонала, но Ледесма направи чудесно спасяване.

В 26-ата минута Меси изпълни свободен удар фронтално срещу вратата, но отново Ледесма бе на точното място в точното време.

В 43-ата минута Лео пробва да изненада противниковия страж с изпълнение директно от корнер, но вратарят внимаваше и отрази.

В самото продължение на първата част Жорди Алба засече с левачката от непосредствена близост, но коженото кълбо профуча извън очертанията.

В 50-ата минута Меси стреля от границите на пеналтерията, ала в ръцете на Ледесма.

В 57-ата минута Алба опита подаване към далечната греда, но след рикошет в Педро Алкала топката влетя неспасяемо във вратата - 1:1.

5 минути по-късно андалусийците отново обаче излязоха напред. Току-що влезлият от пейката Алваро Негредо се възползва от кошмарна грешка в защитата на каталунците, открадвайки топката от Тер-Стеген, който не съумя да овладее коженото кълбо, което бе върнато към него след тъч на Алба и на празна врата даде аванс на своя тим - 2:1.

В 73-ата минута Дест бе изведен от Бускетс в наказателното поле, но опитът му да намери десния ъгъл не намери очертанията.

11 минути след това Меси шутира от 5-6 метра от голлинията, но право в центъра на вратата, където Ледесма бе непреклонен.

В 86-ата минута Пянич също бе сюрпризиран от стража, след като негов диагонален удар бе спасен. При последвалата контраатака на Кадис Адеканйе бе изведен сам срещу Тер-Стеген, но не намери целта.

В 91-ата минута Негредо подхвана контраатака, при която обаче се озова сам-самичък и единственият му вариант бе да отправи изстрел от около 40 метра, който обаче мина над напречната греда.

Кадис: Ледесма, Карселен, Фали, Мауро (Алкала 45'), Еспино, Переа (Адеканйе 80'), Йонсон (Фернандес 80'), Бодигер, Хайро (Алехо 80'), Фернандес, Хименес (Негредо 62').

Резерви: Гил, Алехо, Алкала, Малбашич, Негредо, Фернандес, Меса, Лосано, Помбо, Адеканйе, Андер, Акапо.

Старши треньор: Алваро Сервера

Барселона: Тер-Стеген, Дест (Тринкао 78')  Мингеса (Педри 45'), Ленгле, Алба, Де Йонг, Бускетс (Пянич 78'), Коутиньо (Дембеле 45'), Меси, Брайтуайт, Гризман

Резерви: Нето, Фирпо, Пеня, Араухо, Педри, Тринкао, Аленя, Пянич, Пуч, Дембеле

Старши треньор: Роналд Куман

Главен съдия: Сезар Сото

Стадион: "Рамон де Каранза"