Снощи Барселона загуби с 0:1 от Хефате като гост в мач от петия кръг на Лига и пропусна да се изравни по точки с лидера Реал Мадрид седмица преди Ел Класико. Победното попадение за домакините отбеляза Жайме Мата в 56-ата минута от дузпа, но каталунците също имаха претенции за такава малко по-късно. Те обаче бяха подминати, а симулацията на тийнейджъра Ансу Фати провокира защитника Алан Нийом да изкаже възмущението си от реакцията на младежа.

В 67-ата минута докато бранителят на Хетафе защитаваше топката в наказателното си поле, закачи с ръка в лицето фланговия нападател и той се строполи на земята. Впоследствие камерите на Movistar La Liga уловиха кадъра, на който французинът се доближи до испанеца и му каза:“На 18 години си и вече симулираш така? На 18 години?“

Понастоящем възпитаниците на Роналд Куман заемат деветото място със 7 точки, а Хетафе са втори с 10 пункта.