Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде е направил изненадващ ход и е поел вината за негативния резултат още на полувремето на мача срещу Реал Бетис. След първите 45 минути каталунците изоставаха с 0:2 на „Камп Ноу“.

На полувремето той наредил на всичките си асистенти и помощен персонал да излязат от съблекалнята, за да може той да остане насаме с играчите, съобщава „AS“.

Тогава той признал, че е допуснал грешка в тактиката, заради която тимът му изнемогваше.

На дъската Валверде обяснил как наситената от петима играчи халфова линия на Бетис има превъзходство срещу неговата, съставена в повечето време от само трима. Ето защо 54-годишният специалист не обвинил никого от футболистите си за каквото и да е, а сам поел вината.

Треньорът на Барселона е казал на своите играчи да зарежат любимото си подаване на крак и разиграване, а да преминат на дълги пасове най-вече към Луис Суарес.

Освен това с включването на Артуро Видал на почивката Валверде заложи на човек, който е доста по-енергичен в пресирането.