Отборите на Барселона и Гранада завършиха 1:1 в мач от петия кръг на испанската Ла Лига. Гостите поведоха във втората минута чрез Домингош Дуарте, а в 90-ата минута Роналд Араухо спаси "каталунците" и донесе точката на тима.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

По-малко от 90 секунди бяха необходими на гостите да открият резултата. Домингош Дуарте се озова на правилното място, за да засече подаване и да го насочи в празната врата с глава отблизо. Секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа, които останаха неуважени от главния арбитър.

В самия край на първата част Мончу овладя отскочила топка и опита изстрел от средно разстояние, но Марк-Андре тер Щеген се намеси уверено и опази вратата си от нов гол.

Секунди по-късно трябваше да се намесва и стражът на Гранада, след като Роналд Араухо надскочи своя пазач и с глава насочи топката към вратата на Луиш Максимиано, който също отрази.

В 56-ата минута отново Араухо беше в центъра на събтията, след като достигна до перфектно центриране, но топктата прелетя встрани от вратата на Гранада.

Десетина минути преди края Барселона се активизира. Люк де Йонг засече центриране от корнер и отигра с глава, но топката отлетя високо над напречната греда.

В последната минута на мача Роналд Араухо най-накрая вкара топката в мрежата на Гранада и спаси каталунците от нова загуба.

Барселона - Гранада  КР 1:1
0:1 Домингош Дуарте 2'
1:1 Роналд Араухо 90'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: 1. Тер Щеген, 2. Дест, 24. Гарсия, 4. Араухо, 31. Балде, 20. Роберто, 5. Бускетс, 21. Де Йонг, 11. Демир, 9. Депай, 14. Коутиньо

Треньор: Роналд Куман

Гранада: 1. Машимиано, 3. Ескудеро, 18. Абрам, 22. Дуарте, 17. Кини, 8. Етеки, 5. Мия, 14. Мончу, 11. Мачис, 23. Молина, 10. Пуертас

Треньор: Роберт Морено

Съдия: С. Латре
Стадион: "Камп Ноу", Барселона