Пропуск от дузпа на Лео Меси срещу Алавес стана повод той да се ядоса и да вкара впоследствие два гола на домакините, а с това и да донесе победата с 2:0 за Барселона.

Реферът Дел Серо наду свирката в 38-ата минута, за да маркира нарушение за подръпване за фланелката при центриране, съответно дузпа за Барселона.

Меси изпълни наказателния удар, но вратарят на Алавес Фернандо Пачеко направи страхотно спасяване.

Отаналият сам от триото МСН /Суарес е контузен, Неамар напусна/ ас на каталунците обаче бързо се реабилитира за пропуска от бялата точка и вкара два за своите през второто полувреме. Това бяха попадения по номера 350 и 351 за аржентинеца в испанската Примера дивисион.

В 55-ата минута Меси се ориентира добре в наказателното поле на Алавес и изпрати топката в близкия ъгъл за 0:1.

В 66-ата минута отново голяма звезда се изяви, вкара втория си гол и фиксира крайния резултат в двулоя на 2:0 в полза на гранда от „Камп Ноу“.

В състава на Барселона след травма се завърна Андрес Иниеста. Той пък бе сменен две минути преди края от бразилеца Паулиньо, който направи официалния си дебют с екипа на „блауграна“.

Барселона събра 6 точки от първите си два шампионатни мача. Алавес все още няма спечелена точка.