Отборът на Барселона победи за втори път Наполи по време на предсезонното си турне в САЩ. Каталунците се наложиха с 4:0 над своя съперник в приятелски мач, който се игра на „Мичиган стейдиъм”.

Барселона не остави никакви съмнения, че е по-добрият отбор на терена, като само вратарят на Наполи успя да спаси тима си от по-голяма разлика в края на двубоя.

Новото попълнение Антоан Гризман откри головата си сметка за испанския гранд с попадение за 3:0. Всички четири безответни гола паднаха малко след почивката, само в рамките на 15 минути.

Луис Суарес показа, че започва да навлиза във форма броени дни преди старта на новата кампания. Нападателят реализира първите два гола за каталунците в 48-та и 58-та минути, а краят на спора сложи Осман Дембеле в 63-ата за финалното 4:0. Претенциите на Наполи бяха свързани с две засади при отбелязването на попаденията за каталунците.

Отборът на Барселона е без Лионел Меси по време на турнето си. Аржентинският национал се възстановява от контузия.

В първия мач, преди няколко дни, Барселона победи Наполи с 2:1.