Старши треньорът на Милан - Стефано Пиоли, остава позитивно настроен, въпреки домакинската загубата на водения от него тим с 0:1 от Рома в първия мач от 1/4-финалите на Лига Европа.

„Имахме някои проблеми през първото полувреме, трябваше да бъдем по-смели при решенията си. Дадохме на Рома прекалено много пространство. Създадохме положения, а се пропукахме при корнер. Те са по-умни от нас в такива ситуации, като това са неща, които могат да натежат на развръзката.

Харесах второто полувреме повече, тогава бяхме по-солидни и внимателни. В такива моменти трябва да поемаш повече рискове срещу качествените съперници, което ние направихме и просто ни липсваше момента, в който да вкараме гол, с който да се доберем поне до равенство. Сега се нуждаем да се подобрим. Няма да казвам, че това е нещо ново, защото да победим Рома в гостуване няма да е нищо ново за нас, но ще трябва да сме по-добри“, заяви Стефано Пиоли.