Барселона елиминира Челси на осминафиналната фаза на Шампионската лига. По този начин каталунците поставиха рекорд от 11 поредни участия на четвъртфинал в турнира.

Последният път, когато Барселона не успя да преодолее осминафиналната фаза на надпреварата бе през сезон 2006/07, когато отборът отпадна от Ливърпул. Каталунците, които по това време бяха водени от Франк Рийкард загубиха първия мач на „Камп Ноу“ с 1:2, а реванша на „Анфийлд“ спечелиха с 1:0 с гол на Ейдур Гудьонсен, който обаче се оказа недостатъчен.

През последните 10 сезона Барселона триумфира три пъти с трофея (2009, 2011, 2015 година), игра четири полуфинала (2008, 2010, 2012 и 2013) и отпадна в два случая на четвъртфиналната фаза от Атлетико Мадрид през 2014 и 2016 година.

В същото време Барселона е клубът, постигнал най-много победи (23) срещу английски противници в турнира на богатите.

Меси влезе в Клуб 100 с шедьовър

В последните си 18 мача срещу английски съперници в Шампионска лига, Лионел Меси е вкарал цели 19 гола. Куриозното е, че в първите си 10 мача срещу клубове от Висшата лига аржентинецът не се беше разписал нито веднъж.