Барселона се наложи с класическото 3:0 при гостуването си на Ференцварош в мач от Група G на Шампионската лига. Антоан Гризман откри резултата в 14-ата минута, а Мартин Брайтуайт удвои в 21-ата. Седем по-късно каталунците получиха право да изпълнят дузпа и Усман Дембеле направи резултата класически. С постигнатия успех каталунците си осигуриха първата позиция в групата.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Каталунците стартираха по-агресивно срещата и още в 5-ата минута гостите имаха отличен шанс да открият резултата. Мартин Брайтуайт бе оставен непокрит, но изстрелът на нападателя премина покрай десния страничен стъ

Натискът на Барселона даде резултат и в 14-ата минута резултатът бе открит. Жорди Алба подаде към Антоан Гризман, който елегантно с пета реализира.

Гостите продължиха да действат по-агресивно и това доведе до удвояване на резултата. В 21-ата минута Усман Дембеле намери с прекрасен пас Мартин Брайтуайт. Нападателят овладя и с удар в десния ъгъл реализира.

Домакините не успяваха да отговорят на високата преса, която упражниха каталунците. В 27-ата минута Барселона получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Ейбрахам Фримпонг срещу Мартин Брайтуайт. Зад топката застана Усман Дембеле и с хладнокръвно изпълнение направи резултата класически.

"Блаугранас" продължи да диктува темпото на терена и Ференцварош трудно излизаше от собствената си половина. В 34-ата минута Мартин Брайтуайт навлезе в наказателното поле и шутира, но покрай десния страничен стълб.

До края на първото полувреме гостите задържаха контрола на топката, но до повече попадения не се стигна.

Барселона стартира по-агресивно и втората част, но домакините застрашиха първи вратата на каталунците. Давид Зигер стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

Гостите отговориха с индивидуален пробив на Усман Дмебеле. Французинът нахлу в наказателното поле, залъг защитник и стреля, но покрай десния страничен стълб.

Ференцварощ пренесе играта по-напред, но Барселона отново бе близо до изравняването. В 67-ата минута Усман Дембеле получи в наказателното поле и стрел, но отново топката премина покрай десния страничен стълб.

В 73-ата минута Нето трябваше да се намесва за първи път в мача, след като резервата Батурина стреля с глава.

Барселона отговори три минути по-късно с изстрел на Усман Дембеле от дистанция, който бе уловен от Диниш Дубич.

Малко след това Франсиско Тринкао бе най-съобразителен при една отбита топка и стреля, но покрай десния страничен стълб.

До края на двубоя домакините се опитаха да реализират потечтно попадение, но защитата пред Нето се справи и резултатът остана непроменен.