Барселона ще трябва да напише новата история на Шампионската лига, ако иска да намери място на четвъртфиналите на турнира.

Каталунците загубиха с катастрофалното 0:4 от Пари Сен Жермен във Франция, и сега трябва да вкарат четири и повече, за да обърнат нещата.

Няма отбор в историята на ШЛ, който да е обръщал пасив от четири гола, за да продължи напред в елиминациите.

Анхел Ди Мария вкара два пъти, а по веднъж се разписаха Юлиан Дракслер и Единсон Кавани.

Реваншът на "Ноу Камп" е на 8 март.

ПСЖ постави Барса на колене

Кошмарната нощ на Лео Меси

Луис Енрике пое вината за катастрофата

Рекордът за най-много върнати голове все още се държи от Депортиво Ла Коруня, който обърна Милан през 2004-та. Тогава испанският тим падна с 1:4 в Милано, но след това победи с 4:0 у дома и продължи на полуфинал.

Няколко пъти отбори са връщали по два гола, и Барса лично го е правила два пъти, така че може да се опита да подобри това си постижение. През 2013-та, в същата фаза - осминафинал - испанският гранд вкара 4 гола на Милан, за да преодолее загубата с 0:2 в Италия.

Барселона остава и първият отбор в историята, който наваксва два гола изоставане и побеждава в крайния резултат, без правилото за голове на чужд терен.

През 2000-та Барса загуби от Челси в Англия с 1:3, а после се наложи след продължения с 5:1.

Монако шокира Реал Мадрид през 2004, и след 4:2 на "Бернабеу", се наложи с 3:1 у дома и продължи на полуфинал.

Челси обърна Наполи на осминафиналите през 2012-та, след 3:1 в Италия, победи с 4:1 в Лондон след продължения.

През 2014-та Манчестър Юнайтед крушира в Атина - 2:0 за Олимпиакос, но след това би с 3:0 и стигна четвъртфинал.

ПСЖ пък вече е губил сериозна преднина - 3:1 над Челси у дома през 2014-та, и 2:0 за "сините" в Лондон.

Байерн Мюнхен за последно направи подобен подвиг, след 3:1 за Порто, и 6:1 за "баварците" на реванша, през 2015-та.