Крилото на Барселона – Рафиня, разкри, че е бил съвсем близо до това да облече екипа на Италия и да стане част от състава на Роберто Манчини, който триумфира на UEFA EURO 2020. Както е добре известно, поради пандемията от COVID-19 Европейското първенство се проведе през лятото на 2021-а година, като големият финал се изигра на 11 юли.

Само месец по-късно, през август, Рафиня получи първата си повиквателна за националния тим на Бразилия, а през октомври същата година прави своя дебют с екипа на „селесао“.

„Бях близо до това да приема поканата на италианския национален отбор. Трябваше да отиде на Евро 2020, което те спечелиха. По принцип бях готов да отида. За щастие, паспортът не дойде навреме. В онзи момент хората от италианския национален отбор ми се обаждаха. Жоржиньо ми звънеше постоянно. Италианският щаб имаше невероятен план за мен, който наистина ми привлече вниманието. Но в същото време, дълбоко в себе си, все още имах един процент надежда, че мога да нося фланелката на Бразилия. За щастие, италианският ми паспорт не беше готов навреме“, разказа Рафиня.