Президентът на Барселона Хосеп Мария Бартомеу заяви след мача с Лас Палмас, че евентуален бойкот и не явяване на терена, евентуално би коствало на тима шампионската титла и в крайна сметка е нямало да бъде оценено от привържениците на отбора. Решението двубоят да се играе пред празни трибуни на "Камп Ноу", заради ексцесиите по улиците на града покрай референдума, е било взето минути преди началото на срещата.

Барселона няма да бъде наказан, че игра пред празни трибуни

Бартомеу е съобщил на играчите в съблекалнята, че отборът рискува да загуби 6 точки от актива си, ако откаже да излезе на терена. В крайна сметка двубоят се изигра пред празни трибуни и завърши с победа от 3:0 за домакините. Решението на ръководството и в часност на самия Бартмоеу не бе одобрено от част от футболистите на тима, но до бойкот в редиците на Барселона не се стигна.

Барса е без грешка и в деня на референдума, Меси е независим

„Ако бяхме загубили шампионата точно заради тези 6 точки, никой нямаше да помни защо сме били наказани в този мач, а единствено ще бъдем обвинявани, че не сме шампиони”,  категоричен е Бартомеу.

Бартомеу: Играхме на празни трибуни, за да види цял свят какво се случи в Каталуня

Валверде: Празните трибуни се отразиха на коцентрацията ни