Реал Сосиедад победи Барселона с 2:1 в мач от 35-я кръг на Ла Лига. Попаденията за гостите бяха дело на Микел Мерино и Александър Сьорлот, а за каталунците точен бе Роберт Левандовски. С тази победа Реал Сосиедад остава на 4-а позиция с 65 пункта на сметката си, пет повече от следващия в класирането, а Барселона е първи с 85 точки.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

В 5-а минута Реал Сосиедад направи чудесна контраатака, при която Александър Сьорлот се откъсна в предни позици и успя да отклони към Микел Мерино, който завърши добре с левия крак от вътрешността на наказателното поле, а намесата на Тер Щеген не бе достатъчно добра, за да отрази - 1:0 за Реал Сосиедад.

Осман Дембеле се извиси високо в 16-а минута, като насочи прецизно центриране към вратата. Ударът му, отправен към центъра на вратата, бе блокиран от Алекс Ремиро, който успя да спаси. Само корнер за Барселона.

В 30-а минута Мото Шо прибра страхотно подаване в наказателното поле и пропусна златна възможност. Изстрелът му по трева бе отправен към долния ляв ъгъл, но вратарят се хвърли по удивителен начин и го извади.

Двата отбора започнаха пасивно втората част, като не искаха да рискуват в първите минути. Стигна се до 72-а минута, когато Александър Сьорлот бе намерен чудесно в свободното пространство след красива контраатака. Той овладя топката, преди да я изстреля отблизо покрай безпомощния вратар - 2:0 за Реал Сосиедад.

В 90-а минута Роберт Левандовски засече чудесно центриране на Феран Торес, като нападателят стреля с глава и не остави шансове на стража на Реал Сосиедад, оплитайки топката в мрежата - 1:2.

Времето не стигна за нещо повече и Барселона отстъпи на Реал Сосиедад след загуба на "Камп Ноу" с 1:2.

Стартови състави:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 18. Жорди Алба, 15. Андреас Кристенсен, 23. Жул Кунде, 28. Алехандро Балде, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 19. Франк Кеси, 7. Осман Дембеле, 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 15. Диего Рико, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 6. Ариц Елустондо, 4. Асиер Ияраменди, 8. Микел Мерино, 3. Мартин Зубименди, 11. Мото Шо, 7. Андер Баренечеа, 19. Александър Сьорлот