16-годишната рускиня Мира Андреева хвърли бомбата на Australian Open в надпреварата при жените. Тя изхвърли шестата в световната ранглиста Онс Жабур и то по безмилостен начин – 6:0 и 6:2 за по-малко от час, пише telegraph.bg.

За Андреева, която си партнира на двойки с нашата Виктория Томова, това бе първата победа над съперник от топ 10. Мира игра финал при девойките на Australian Open миналата година, който загуби от Алина Корнеева.

„Бях притеснена, защото Онс е мое вдъхновение, тъй като харесвам начина, по който играе. В първия сет играх невероятен тенис. Признавам си, че не съм очаквала такова нещо от себе си. Исках просто да изляза и за втори път в живота си да играя на големия корт“, каза след мача Андреева.

Рускинята е втората най-млада тенисистка губи три или по-малко гейма срещу опонентка от топ 10. Първата е Йелена Докич, която през 1999 година на Уимлъбдън елиминира Мартина Хингис с 6:0 и 6:2, като тогава швейцарката бе номер 1.