30-ата поставена румънка Сорана Кърстя поднесе изненада в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при жените след като отстрани четвъртата в схемата Елена Рибакина от Казахстан с 6:3, 6:7(6), 6:4 в мач, продължил два часа и 49 минути.

33-годишната Кърстя се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия шлем в Ню Йорк за първи път в кариерата си.

След като изостана с 0:1 сета, Рибакина успя да изравни след оспорван втори сет, но в третата част румънката поведе с 4:1. Съперничките си размениха по още два пробива, а Сорана Кърстя стигна до крайната победа при първия си мачбол.

В четвъртия кръг тя ще се изправи срещу 15-ата поставена Белинда Бенчич (Швейцария), която елиминира китайкара Лин Чжу със 7:6(1), 2:6, 6:3 за два часа и 42 минути игра.

Бившата номер 1 в световната ранглиста Каролине Возняцки (Дания) също достигна до четвъртия кръг. Возняцки се справи с американката Дженифър Брейди след обрат с 4:6, 6:3, 6:1 и ще срещне шестата поставена Коко Гоф от САЩ.

Датчанката изоставаше със сет и 0:2 във втората част, преди да обърне до 4:3 и след това да изравни. В третия сет двукратната финалистка на Откритото първенство на САЩ бе безапелационна, дръпна с 5:0 и затвори успешно мача.

„Предполагам винаги вярвам в себе си. Постепенно почувствах, че имам добър ритъм. Ако играя най-добрия си тенис, тогава съм трудна за побеждаване“, коментира Каролине Возняцки.

Коко Гоф преодоля съпротивата на белгийката Елизе Мертенс също след обрат с 3:6, 6:3, 6:0, дошъл след два часа и шест минути игра.

„Не съм си мислела, че ще играя срещу Возняцки. Помня, че когато тя се отказа през 2020 година си мислех, че бих искала да съм играла срещу нея, така че това желание се сбъдна и много се вълнувам“, каза Гоф.

20-ата в схемата латвийка Елена Остапенко пък си осигури двубой с водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек в четвъртия кръг след успех над американката Бернарда Пера с 4:6, 6:3, 6:3.